Uważaj na internetowych oszustów

W poczuciu obowiązku zawodowego chciałem powiadomić o praktykach stosowanych przez dostawców którzy wypłacają wynagrodzenie za oglądanie przesyłanych przez treści internetowych (np. film, rolka). Użytkownik otrzymuje linki do poszczególnych zawartości. Przez okres 2- 3 miesięcy, dostawca wypłaca umówione wynagrodzenie. Współpraca kończy się po wejściu w przesłany przez tego dostawcę link. Wówczas urządzenie jest skanowane przez system tego dostawcy. Wszelkie dane wrażliwe użytkownika (kontakty, banki itp.) są kopiowane.

Zgłosił się do mnie człowiek, który jest ofiarą takiego procederu.

Nastąpiła wypłata środków z jego rachunku bankowego, uzyskanych dodatkowo w drodze pożyczki udzielonej online przez bank. Beneficjentem środków jest dostawca usług z siedzibą w Państwie Środka.

Obecnie, klient mierzy się z aparatem bankowym, wierzycielami. Organy ścigania są bezradne. Nie ma szans na odzyskanie utraconych środków.

O ile osoba dorosła jest w stanie kontrolować dostępne serwisy. O tyle dzieci, narażone są w sposób szczególny na utratę swojej tożsamości w Internecie oraz inne – dalej idące konsekwencje. Dodam, że cześć z rodziców udostępnia swoje dane (np. karta debetowa) do zaspokajania bieżących potrzeb przez dzieci.

adwokat Bartosz Krawczyszyn


Czytaj również…

 • Uważaj na internetowych oszustów
  Uważaj na internetowych oszustów

  W poczuciu obowiązku zawodowego chciałem powiadomić o praktykach stosowanych przez dostawców którzy wypłacają wynagrodzenie za oglądanie przesyłanych przez treści internetowych (np. film, rolka). Użytkownik otrzymuje...

  czytaj dalej

 • Zarząd sukcesyjny – jak powołać i kiedy wygasa?
  Zarząd sukcesyjny – jak powołać i kiedy wygasa?

  Zarząd sukcesyjny stanowi tymczasowe rozwiązanie, które pozwala na kontynuację bytu jednoosobowej działalności gospodarczej (JDG) po śmierci przedsiębiorcy. Ustanowienie zarządu sukcesyjnego w przedsiębiorstwie nie jest bezterminowe....

  czytaj dalej

 • Jak konkubenci mogą się rozliczać?
  Jak konkubenci mogą się rozliczać?

  Aby przejść do sposobu rozliczeń między konkubentami, rozważania należy rozpocząć od pojęcia „konkubinatu”, na który statystycznie decyduje się około 3% Polaków. Kodeks rodzinny i opiekuńczy...

  czytaj dalej

Poszukujesz pomocy prawnej? Nie wahaj się i skontaktuj się z nami już dziś!

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w świadczeniu profesjonalnych usług prawnych, a nasz szeroki wachlarz usług, zapewnia obsługę prawną na najwyższym poziomie. Jeśli masz pytania, na temat współpracy lub oferowanych przez nas usług, skontaktuj się z nami już dziś!